Projekt „Muca Copatarica u Hrvatskoj – dašak slovenske kulture u Hrvatskoj"
Autor: Petra Kanešić, 7. 10. 2021.

Naša Škola provodi dodatne inovativne programe kojima se djecu potiče na otkrivanje novih znanja i stjecanja novih iskustva te smo se rado odazvali pozivu za sudjelovanje na projektu „Muca Copatarica u Hrvatskoj – dašak slovenske kulture u Hrvatskoj" u organizaciji Saveza slovenskih društava u Republici Hrvatskoj.

Projekt je bio prijavljen na "Javni poziv za predlaganje programa koji potiču čitanje i razvoj čitateljske publike u Republici Hrvatskoj za 2021. godinu", no nažalost nije bio uvršten u popis financiranih projekata.

Zbog velikog interesa, Savez slovenskih društava u RH uspio je pronaći novi način provedbe projekta, a u realizaciji će financijski pomoći Ured za Slovence u dijaspori.

U provedbi projekta sudjelovati će učenici i učiteljice 1.d, 2.a, 2.b, 2.c i 2.d razreda. Integrirat ćemo ga kroz više nastavnih predmeta. Nekoliko satova hrvatskog jezika biti će posvećeni čitanju i obrađivanju slikovnice. Nakon čitanja slikovnice, u svrhu daljnjeg približavanja priče djeci, dopunit će se različitim igrama na temu Mace Papučarice kao što je memory, puzzle, bojanke i sl., te likovnom stvaralaštvu na istu temu.

Kao završnica projekta zamišljena je virtualna izložba učeničkih radova,a četiri najbolja rada dobila bi i simboličnu nagradu.

Projekt će biti završen do kraja ove kalendarske godine.