Vesna Gašparić

Učiteljica razredne nastave

Voditeljica sportske grupe nižih razreda.

Predmet: Razredna nastava, 2.a razred

Zovem se Vesna Gašparić. Rođena sam 1966. godine u predivnom gradu Varaždinu. Pohađala sam 6. osnovnu školu u kojoj sada učim djecu.

Nakon završene Gimnazije upisala sam Pedagošku akademiju u Čakovcu. Diplomirala sam 1988. godine kao nastavnik razredne nastave. Više od 20-tak godina radim u 6. osnovnoj školi Varaždin i trenutno sam učiteljica 1.a razreda.

Osim svog posla volim vrijeme provoditi s kćerkom, volim glazbu, ples, šetnje prirodom, druženja  ……….. i još puno toga….

2.a i 2.d u Kumrovcu obilježili Dane kruha
Autor: Vesna Gašparić, 23. 10. 2019.

21.10.2019. obilježili smo  Dane kruha radionicom „Od zrna do pogače“. Da bi prisustvovali radionici morali smo  se odvesti u Kumrovec koji se nalazi u Hrvatskom zagorju.

„Ružđili“ smo kukuruz, mljeli ga, prosijali, zamijesili tijesto, oblikovali pecivo, ispekli ga te na kraju dolaskom kući pojeli.

Nakon radionice razgledali smo Etno muzej „Staro selo“, jedini muzej u Hrvatskoj na otvorenom. Etno selo se sastoji od mnoštva zagorskih hiža koje prikazuju razne djelatnosti iz doba naših prabaka i pradjedova. Uslijedila je kupnja suvenira u suvenirnici, igra nakon ručka uz rijeku Sutlu te posjet spomeniku hrvatske himne u Zelenjaku. Učenike je posebno oduševila svirka hrvatske himne na metalnim cijevima.

Prepuni utisaka i zadovoljni vratili smo se kućama. Kako smo se proveli i što smo radili možete vidjeti u albumu 1   i albumu 2.