Cmuk Miroslav

MIROSLAV CMUK (Varaždin, 1983.), profesor hrvatskog jezika i književnosti, diplomirani knjižničar, stručni suradnik knjižničar

U radno vrijeme knjižničar VI. osnovne škole Varaždin. Voditelj grupe Kreativno pisanje. U slobodno vrijeme piše o filmovima, glazbi, književnosti i stripovima. Kolumne, eseje, osvrte i stručne tekstove objavljivao u više časopisa (Hrvatski filmski ljetopis, Kolo, Kvadrat, Tema, Zarez…) i na portalima (Magazin Gradske knjižnice Rijeka; www.stripovi.com...). Objavio knjige eseja Stripizam (Matica hrvatska Bizovac, 2017.), Zvučna čitanka (Matica hrvatska Bizovac) i Lektirizam (Knjiga u centru, 2019.).

JEZIK.HRvatski
Autor: Miroslav Cmuk, 22. 4. 2020.

Veoma koristan portal

Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje pripremio je na novom portalu JEZIK.HRvatski brojne korisne sadržaje koji će učenicima pomoći u svladavanju gradiva za predmet Hrvatski jezik.

Na portalu JEZIK.HRvatski učenici (i svi ostali) se mogu služiti pravopisom, gramatikom i drugim priručnicima te pronaći jezične savjete.