Cmuk Miroslav

MIROSLAV CMUK (Varaždin, 1983.), profesor hrvatskog jezika i književnosti, diplomirani knjižničar, stručni suradnik knjižničar

U radno vrijeme knjižničar VI. osnovne škole Varaždin. Voditelj grupe Kreativno pisanje. U slobodno vrijeme piše o filmovima, glazbi, književnosti i stripovima. Kolumne, eseje, osvrte i stručne tekstove objavljivao u više časopisa (Hrvatski filmski ljetopis, Kolo, Kvadrat, Tema, Zarez…) i na portalima (Magazin Gradske knjižnice Rijeka; www.stripovi.com...). Objavio knjige eseja Stripizam (Matica hrvatska Bizovac, 2017.), Zvučna čitanka (Matica hrvatska Bizovac) i Lektirizam (Knjiga u centru, 2019.).

Besplatno dostupne slikovnice
Autor: Miroslav Cmuk, 2. 4. 2020.

Još jedna hvalevrijedna akcija!

Neprofitna udruga Kreativna mreža odlučila je objavljivati slikovnice iz svojeg izdavačkog kataloga.

Za početak, objavljena je slikovnica "Djeca Himalaje". Za tekst i fotografije zaslužan je Branko Kladarin, a ilustracije i dizajn potpisuje Aleksandra Nina Knežević.

Slikovnica je besplatno dostupna za čitanje: