Cmuk Miroslav

MIROSLAV CMUK (Varaždin, 1983.), profesor hrvatskog jezika i književnosti, diplomirani knjižničar, stručni suradnik knjižničar

U radno vrijeme knjižničar VI. osnovne škole Varaždin. Voditelj grupe Kreativno pisanje. U slobodno vrijeme piše o filmovima, glazbi, književnosti i stripovima. Kolumne, eseje, osvrte i stručne tekstove objavljivao u više časopisa (Hrvatski filmski ljetopis, Kolo, Kvadrat, Tema, Zarez…) i na portalima (Magazin Gradske knjižnice Rijeka; www.stripovi.com...). Objavio knjige eseja Stripizam (Matica hrvatska Bizovac, 2017.), Zvučna čitanka (Matica hrvatska Bizovac) i Lektirizam (Knjiga u centru, 2019.).

Međunarodna dječja digitalna knjižnica
Autor: Miroslav Cmuk, 26. 3. 2020.

Online knjige za djecu na brojnim jezicima...

Odlična vijest dolazi nam iz Gradske knjižnice Rijeka! Knjižničarka Alica Kolarić preporuča međunarodnu dječju digitalnu knjižnicu, mjesto gdje besplatno možete pročitati puno-puno knjiga na raznim jezicima te tako ujedno unaprijediti znanje stranih jezika.

Naravno, ima knjiga i na hrvatskom jeziku. Više o svemu tome u sljedećem tekstu: https://gkr.hr/Magazin/Digitalni-gust/Istrazite-djecje-knjige-online-Medunarodna-djecja-digitalna-knjiznica-s-gotovo-5-000-naslova

Za početak, preporučam sljedeće naslove: Hektor i Leopoldina; Bajka o snjegovićima i Kjel, crna labud ptica.