Cmuk Miroslav

MIROSLAV CMUK (Varaždin, 1983.), profesor hrvatskog jezika i književnosti, diplomirani knjižničar, stručni suradnik knjižničar

U radno vrijeme knjižničar VI. osnovne škole Varaždin. Voditelj grupe Kreativno pisanje. U slobodno vrijeme piše o filmovima, glazbi, književnosti i stripovima. Kolumne, eseje, osvrte i stručne tekstove objavljivao u više časopisa (Hrvatski filmski ljetopis, Kolo, Kvadrat, Tema, Zarez…) i na portalima (Magazin Gradske knjižnice Rijeka; www.stripovi.com...). Objavio knjige eseja Stripizam (Matica hrvatska Bizovac, 2017.), Zvučna čitanka (Matica hrvatska Bizovac) i Lektirizam (Knjiga u centru, 2019.).

4. književni susret
Autor: Miroslav Cmuk, 11. 6. 2019.

Tko je Mladen Kopjar?

Na kraju školske godine ugostili smo u školskoj knjižnici Mladena Kopjara, književnika koji piše za djecu, mlade i odrasle.

Kada i kako je počeo pisati i koliko je knjiga do sada napisao? Koliko mu je vremena potrebno za pisanje jedne knjige? Što trenutno piše? Čime se još bavi? Što je htio biti kao dijete?

Na ta i još brojna književna pitanja Kopjar je ponudio odgovore učenicima 5.a razreda te članovima izvannastavnih aktivnosti "Kreativno pisanje" i "Dramska grupa".