Dvije besplatne slikovnice
Autor: Miroslav Cmuk, 30. 4. 2020.

Još dvije edukativne slikovnice

Nedavno smo pisali o slikovnici radišne psihologinje Ida Marinić iz Osijeka "Zapeli zajedno" koju ste mogli besplatno preuzeti i pročitati. Još su dvije njezine slikovnice dostupne - "Gdje su nestale sve ribe" i "Zašto neki imaju više, a neki manje?"

Evo što autorica kaže o slikovnicama:

Osim čudnog vremena u kojem se nalazimo, čekaju nas možda još i čudnija vremena nakon svega ovog … Za dosta ljudi će se i svakodnevnica promijeniti i više nego ikada prije je bitno da budemo međusobno puni razumijevanja, da pridamo važnost onim stvarima koje nas čine ljudima i njih učimo djecu. “Zašto neki imaju više, a neki manje?” je priča o tome kako često u životu nailazimo na ljude koji imaju više od nas, ali isto tako i na ljude koji imaju manje od nas, i kako to nije nešto što treba definirati naše međusobne odnose. Jer, kako nas život puno puta nauči i podsjeti, odnose definiraju puno bitnije i dublje stvari. Ovo je priča o tome da se ne trebamo osjećati manjima od onih koji imaju više od nas, a ni većima od onih koji imaju manje, nego znati uživati u onome što je naše i što nas čini posebnima.

Duboko vjerujem da treba početi razgovarati o svakakvim temama iz života koje nas razdvajaju i iskoristiti ih kao prilike da se približimo jedni drugima, te tome učiti i našu djecu. Nadam se da ćete uživati i u ovoj slikovnici.

LINK za preuzimanje:

Prethodne slikovnice “Zapeli zajedno” (slikovnica o COVID-19 i kako nas je on doveo do toga da zapnemo zajedno, te kako da prevladavamo međusobne sukobe i pomoću njih se naučimo zbližiti) i “Gdje su nestale sve ribe” (slikovnica o ekologiji i o tome kako kad želimo prave stvari u životu, sve suvišne otpadaju, uzimamo upravo onoliko koliko nam treba iz prirode) možete preuzeti na ovom linku: