Godina 2021. – Godina čitanja
Autor: Ivana Canjuga, Martina Špičko, 10. 11. 2021.

Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. podržala prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. godina proglasi Godinom čitanja. Ove je godine istovremeno i 500-ta godišnjica od prvog izdanja Marulićeve „Judite“, prvog hrvatskog epa.

Učiteljice hrvatskoga jezika VI. osnovne škole Varaždin Martina Špičko i Ivana Canjuga nastavljaju i u ovoj školskoj godini s eTwinning projektom pod nazivom „Od Marula do Marula“ kojim se obilježava upravo Godina čitanja i petstota obljetnica prvog izdanja „Judite“. Projektom su planirane mnoge aktivnosti. Budući da se od 15.10. do 15.11. 2021. obilježava i Mjesec hrvatske knjige, učiteljice su odlučile organizirati izložbu učeničkih radova u školi.

Fotogalerija

Učenici su izrađivali naslovnice svojih knjiga, predstavljali najstarije knjige svojih kućnih knjižnica te predstavljali svoje plakate kojima pozivaju učenike na čitanje i aktivnosti vezane uz Mjesec hrvatske knjige.

Ivana Canjuga, učiteljica hrvatskog jezika

Martina Špičko, učiteljica hrvatskog jezika