Ovdje možete saznati o projektima u kulturi kao i o aktivnostima naših učenika.

Dan kulture Mojih 6 minuta Knjižnica

Ples generacije Božićni plesnjak Maškare

Svjetski dan poezije, 21.ožujka
Autor: Ivana Canjuga, 7. 4. 2021.

I ove smo godine obilježili Svjetski dan poezije, 21.3.2021. - izabrali smo Cesarića

Učenici su nakon pročitane zbirke pjesama samostalno izabrali nekoliko pjesama i interpretirali ih samostalno te ih predstavili putem plakata.
Poezija potvrđuje našu zajedničku ljudskost otkrivajući nam da pojedinci, svugdje u svijetu, dijele ista pitanja i osjećaje. Poezija je oslonac usmene tradicije i tijekom stoljeća može komunicirati najdublje vrijednosti različitih kultura.
Obilježavajući Svjetski dan poezije, 21. ožujka, UNESCO prepoznaje jedinstvenu sposobnost poezije da uhvati kreativni duh ljudskog uma.
Odluka o proglašenju 21. ožujka Svjetskim danom poezije usvojena je tijekom UNESCO-ovog 30. zasjedanja održanog u Parizu 1999. godine. Jedan od glavnih ciljeva tog dana je podržati jezičnu raznolikost kroz pjesničko izražavanje i ponuditi ugroženim jezicima priliku da se čuju u njihovim zajednicama.
Obilježavanje Svjetskog dana poezije također treba potaknuti povratak usmenoj tradiciji pjesničkih recitala, promovirati podučavanje poezije, obnoviti dijalog između poezije i drugih umjetnosti kao što su kazalište, ples, glazba i slikarstvo te podržati male izdavače i stvoriti atraktivnu sliku poezije u medijima.