Likovni natječaj „Erik/a“ za djecu i mlade uz izložbu „Erik/a – vunasti nosorog“
Autor: Aleksandra Oreški, 11. 5. 2022.

Učenici 2.d razreda sudjelovali su u likovnom natječaju „Erik/a“ Gradskog muzeja Varaždin.

Izložba pristiglih radova je postavljena u palači Herzer Gradskog muzeja Varaždin (Franjevački trg 10) od 5. svibnja (od 12 sati) do 18. svibnja 2022.

Na natječaj su pristigla 134 likovna rada, među kojima 126 slika/crteža izrađenih u tehnici akvarela na papiru, akrila na platnu, flomastera na papiru, pastela na papiru, ugljena na papiru, bojica na papiru, kolaža, kombinirane tehnike (crtež i vuna) i osam skulptura u glini.

Među nagrađenim radovima su i radovi Karle Berte i Jakova Horvata, učenika 2.d razreda VI. osnovne škole Varaždin.

U srijedu, 18. svibnja, na Međunarodni dan muzeja, u tome prostoru u 18 sati održat će se i javno uručenje nagrada, a ujedno će se, nakon što je bila otvorena gotovo dvije godine, zatvoriti i izložba „Erik/a – vunasti nosorog“.