Festival Djeca pjevaju - 29.03.2019
Autor: Mario Stančić, 23. 3. 2019.

Pozivamo na Festival Djeca pjevaju - 29.03.2019. u petak u 18.00. sati u Dvoranu Graberje

Na ovogodišnjem 7-tom festivalu "Djeca pjevaju" predstavit će se 26 novih autorskih pjesama u izvođenju  malih  pjevača iz Hrvatske i  Slovenije.  Od samog početka na festivalu pjevaju djeca DND-a Varaždin, kao i posebno talentirani predstavnici osnovnih škola, gradova i općina sjeverozapadnog dijela Hrvatske. Po prvi puta na festivalu imamo predstavnicu OŠ Selnica iz Međimurske županije. Pjevače prati zbor "Mali slavuji" DND-a Varaždin i zbor OŠ Šemovec. Veselje i navijanje djece obilježi svaki festival "Djeca pjevaju" u prepunoj dvorani Graberje. Festival je natjecateljskog karaktera i stručni žiri će izabrati najbolje male pjevače. Posebna gošća na Festivalu "Djeca pjevaju" 2019. će biti Gabrijela Hrženjak koja je svojevremeno kao djevojčica nastupala na festivalu, a sada je studentica solo pjevanja na glazbenoj akademiji u Ljubljani. U programu festivala nastupit će  UPS Feel. Organizator festivala "Djeca pjevaju" je Udruga Festival iz Varaždina, a glavni partner marketinška agencija Tin marketing, u čijem tonskom studiju su snimljene sve pjesme. Festival "Djeca pjevaju"u svojem 7-mom izdanju jedinstven je po broju dječijih autorskih pjesama i uz podršku Grada Varaždina, Varaždinske županije, Zajednice športskih udruga Grada Varaždina, TZ Grada Varaždina, TZ Varaždinske županije, Koncertnog ureda Varaždin, drugih općina i gradova, Varaždinske televizije, Dječije televizije, Društva Naša djeca i raznih medija prerastao je u renomirani Dječiji festival u RH. Festival će voditi poznata varaždinska voditeljica Andrea Loparić,a nagrade za male pjevače osigurali su MVV, Magro i Tin marketing. Idejni začetnik i organizator festivala, varaždinski pjevač, radijski i tv voditelj Nenad Kumrić Charlie poziva svu djecu, roditelje, djedove i bake, te navijače da dođu na 7. Festival "Djeca pjevaju" koji će se održati 29.03.2019. u petak, u Dvorani Graberje s početkom u 18.00. sati, uz snimanje VTV televizije. Ulaz na festival je besplatan.