Radijska emisija
Autor: Branka Kiđemet, 2. 10. 2017.

Radijska grupa predvođena je učiteljicom Brankom Kiđemet (priprema radijske emisije) i  ravnateljem škole Mariom Stančićem (snimanje radijske emisije).

Radijska grupa tijekom cijele godine surađuje sa svim učenicima škole od 1. do 8. razreda. Svaki razred odabere temu koju razradi sa razrednikom na satu razrednika, odaberu 4 do 5 učenika predstavnika, koji potom sa voditeljicom radijske pregledaju tekst, prorade na čitanju teksta i na kraju snime sa ravnateljem škole svoju emisiju. Djeci je to vrlo interesantno jer se čuje njihov glas.  Kroz teme ustvari izražavaju svoje misli, stavove, a ujedno se i upoznaju sa radijskom emisijom kao medijem. Naravno da imamo i učenike koji u svim školskim  prigodama provode intervjue sa roditeljima, učenicima, učiteljima, gostima koji posjećuju našu školu, i ravnateljem škole, te na taj način od svih njih dobivamo  povratnu informaciju o provođenju brojnih aktivnosti, koliko se to njima sviđa, koliko je svaka aktivnost nekome više ili manje interesantna, a istovremeno nam je to dobra reklama za aktivnosti koje se provode na školi. Svatko putem naše emisije može čuti što smo obilježavali i koje sve aktivnosti provodimo. Naravno za provedbu intervjua učenici se moraju dobro pripremiti. Rad u radijskoj emisiji je vrlo dinamičan,  zanimljiv i pun dobrih emocija.

Pratimo događanja u školi i izvan nje, snimamo emisije.

Više o Radijskoj emisiji možete pronaći pod Mojih 6 minuta.