Školski zbor "Varaždinski slavuji"

„VARAŽDINSKI SLAVUJI“ – DJEČJI ZBOR VI. OŠ Varaždin - RETROSPEKTIVA
Autor: Mario Stančić, 31. 1. 2018.

Dječji zbor „Varaždinski slavuji“ VI. OŠ Varaždin osnovan je 1998.g., a od osnutka do danas djeluje pod umjetničkim vodstvom dirigentice maestre Ružice Kapitan. Korepetitorica zbora je prof. Vesna Leljak – Petković.

Kroz čitav taj period, mnogo je generacija „slavuja“ pjevalo u ovom zboru, a misao vodilja svima je bila ljubav prema glazbi i zborskom pjevanju.

Zbor je realizirao niz zapaženih nastupa u školi i izvan nje, te se na hrvatskoj zborskoj sceni afirmirao kao jedan od najboljih dječjih zborova u Republici Hrvatskoj.

Dugi niz godina, ovaj višestruko nagrađivani zbor redovito je osvajao prva mjesta na županijskim natjecanjima, a na državnim natjecanjima – Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži pod vodstvom dirigentice Ružice Kapitan osvojio je 12 PLAKETA, i to 8 ZLATNIH i 4 SREBRNE.

2013.g. izdan je i nosač zvuka Dječjeg zbora „Varaždinski slavuji“ koji sadrži retrospektivu najkvalitetnijih izvedbi zbora te predstavlja krunu njegovog djelovanja.

Osim toga zbor je priređivao i samostalne koncerte, sudjelovao u humanitarnim kulturno – umjetničkim programima, TV emisijama te tonskim snimanjima.

U radu zbora posebna pažnja posvećena je njegovanju vokalne tehnike pjevanja, glasovnoj izobrazbi, čistoći intonacije, dikciji, njegovanosti zborskoga zvuka te u njegovoj međusobnoj homogenosti.

NASTUP NA 8. SMOTRI GLAZBENOG STVARALAŠTVA DJECE I MLADEŽI VARAŽDINSKE ŽUPANIJE – 2006.g.

NASTUP NA 54. GLAZBENIM SVEČANOSTIMA HRVATSKE MLADEŽI – 2011.g.

NASTUP NA 51. GLAZBENIM SVEČANOSTIMA HRVATSKE MLADEŽI – 2008.g.

NASTUP NA 13. SMOTRI GLAZBENOG STVARALAŠTVA DJECE I MLADEŽI VARAŽDINSKE ŽUPANIJE – 2011.g.

NASTUP NA 44. GLAZBENIM SVEČANOSTIMA HRVATSKE MLADEŽI – 2001.g.

NASTUP NA 49. GLAZBENIM SVEČANOSTIMA HRVATSKE MLADEŽI – 2006.g.

NASTUP NA 53. GLAZBENIM SVEČANOSTIMA HRVATSKE MLADEŽI – 2010.g.

NASTUP NA 10. SMOTRI GLAZBENOG STVARALAŠTVA DJECE I MLADEŽI VARAŽDINSKE ŽUPANIJE – 2008.g.

NASTUP NA 46. GLAZBENIM SVEČANOSTIMA HRVATSKE MLADEŽI – 2003.g.

NOSAČ ZVUKA DJEČJEG ZBORA „VARAŽDINSKI SLAVUJI“