„Varaždinski slavuji“- dječji zbor VI. osnovne škole Varaždin
Autor: Ružica Kapitan, 28. 9. 2017.

Dječji zbor „Varaždinski slavuji“ VI. OŠ Varaždin osnovan je 1998.g., a od osnutka do danas djeluje pod umjetničkim vodstvom dirigentice maestre Ružice Kapitan.

Kroz čitav taj period zbor je realizirao niz zapaženih nastupa u školi i izvan nje, te se na hrvatskoj zborskoj sceni afirmirao kao jedan od najboljih dječjih zborova u Republici Hrvatskoj.

Postignuća: Dugi niz godina redovito je osvajao prva mjesta na županijskim natjecanjima, a na državnim natjecanjima – Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži osvojio je 12 PLAKETA, i to 8 ZLATNIH i 4 SREBRNE.

2013.g. izdan je i nosač zvuka Dječjeg zbora „Varaždinski slavuji“ koji sadrži retrospektivu najkvalitetnijih izvedbi ovog zbora te predstavlja krunu njegovog djelovanja.

Osim toga zbor je priređivao i samostalne koncerte, sudjelovao u humanitarnim kulturno – umjetničkim programima, TV emisijama te tonskim snimanjima.

Više o Varaždinskim slavujima možete pronaći pod Kultura ili pratiti izdvojeno.