Dani sjećanja i ponosa

Obilježavanje važnih međunarodnih datuma i blagdana u Republici Hrvatskoj.

Voditelj projekta je Bojana Perko.

Svečano za Dan oslobođenja grada Varaždina
Autor: Ivana Canjuga, 23. 9. 2015.

22. rujna, svake je godine, poseban dan za naš grad Varaždin. „Toga dana odajemo počast svim braniteljima s našeg područja te se prisjećamo rujanskih dana 1991.  godine, koji su zauvijek obilježili povijest Varaždina, Varaždinske županije, ali i cijele Hrvatske.”- rekao nam je župan Varaždinske županije Predrag Štromar.

Prije 24 godine naš je grad oslobođen agresora i bio je jedan od gradova koji se među prvima oslobodio. Stoga smo se uputili na Kapucinski trg gdje se održavala svečanost kako bismo i mi, učenici i djelatnici VI. osnovne škole, odali počast branteljima te svečano obilježili njihov dan. Svečanost je započela mimohodom te svečanim postrojavanjem ratnih postrojbi, policije i udruga iz Domovinskog rata. Svečanosti su prisustvovali i predstavnici grada Varaždina, Županije te izaslanici Predsjednice i Ministarstva branitelja. Kratke govore održali su pukovnik Ivan Rukljić, gospodin Ivan Žitnjak, Krešimir Čop i drugi. Svi su se oni prisjetilo teških, ali slavnih dana. Završetak svečanosti na Kapucinskom trgu obilježilo je zajedničko slikanje branitelja te sokovi i grah za sve posjetitelje svečanosti.

Lara Cvetko, 8.b

Fotogalerija