Državna smotra Građanskog odgoja i obrazovanja
Autor: Rosana Štrocinger, 2. 6. 2022.

Državna smotra projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja i ostalih međupredmetnih tema - Projekt građanin 2022. održana je u Zagrebu, 14. svibnja 2022. Na državnu smotru su bile pozvane učenice 4.d razreda koje su predstavljale projekt COVID-19 i obrazovanje.

Važan dio projekta je bila provedena anketa u nekim razrednim odjelima naše škole (od 2. do 8. razreda) u kojoj su učenici iznosili svoje stavove o tome koliko je COVID-19 utjecao na njihovo obrazovanje. Većinom su isticali kako im je nastava na daljinu, koje je bilo dosta (prevencije, samoizolacije, izolacije), onemogućila kvalitetno obrazovanje i sada imaju "rupe u znanju" te se brinu kako će se to odraziti na njihovo daljnje školovanje. Unatoč trudu učitelja u nastavi na daljinu, ona nikako ne može zamijeniti "pravu" nastavu uživo u učionicama.
Povjerenstvo na državnoj smotri je pohvalilo izbor teme projekta i prezentaciju učenica.
Projekt su prezentirale učenice: Zoa Barić, Mura Lazar, Maša Prekupec i Iva Šipek. Mentorica učenicima: Rosana Štrocinger
Smotra nema rangiranja projekata iako postoji povjerenstvo i kriteriji bodovanja. Cilj smotre je zapravo potaknuti učenike da uočavaju probleme u zajednici, predlažu rješenja problema te dijele primjere dobre prakse.