Izvrsni rezultati s državnog natjecanja iz kemije u 8. razredu šk. god. 2019./2020.

Na državnom natjecanju iz kemije sudjelovale su dvije učenice naše škole: Vanda Vrček i Barbara Kelava.

Oblik ovog natjecanja obuhvaća dvije pisane zadaće s praktičnim radovima, a ukupno traje dva puta po 120 minuta. Ovo zahtjevno natjecanje traži od kandidata sposobnosti opažanja i zaključivanja, izvrsno poznavanje kemijskih oznaka, pisanje jednadžbi kemijskih reakcija, kao i vrhunsku sposobnost rješavanja računskih i problemskih zadataka. Nakon svega toga, naše su učenice osvojile 4. i 6. mjesto, a od laureata ih dijeli svega jedan ili tri boda. Toliko su male bile razlike. Ustrajnost u radu ovih učenica i nesebična potpora njihove mentorice Mihaele Vrbnjak Grđan rezultat su ovog lijepog uspjeha:

4.mjesto: Vanda Vrček

6. mjesto: Barbara Kelava

Ove su djevojke sada već učenice prvog razreda gimnazije i želimo im puno uspjeha u daljnjemu radu.

Iskrene čestitke iz kabineta kemije!