Državno natjecanje iz engleskog jezika 2019.
Autor: Filip Novosel, 28. 4. 2019.

Dora Lešnjak, učenica 8. a razreda, i njezin mentor Filip Novosel sudjelovali su na 25.  državnom Natjecanju iz engleskog jezika. Ove godine natjecanje se održavalo u Poreču od 1. do 3. travnja, a škola domaćin je bila Osnovna škola Poreč.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 104 učenika u pratnji 94 mentora. Natjecali su se učenici osmih razreda osnovne škole, učenici drugih i četvrtih razreda strukovnih škola te učenici drugih i četvrtih razreda gimnazija iz cijele Hrvatske. Od velikog broja učenika koji su prethodno prošli školske i županijske razine natjecanja odabrano je po dvadesetak iz svake kategorije, i to ne samo po kriteriju ostvarenog prvog mjesta u Županiji, već i s obzirom na broj bodova koji je ostvaren na županijskoj razini. Dora je osvojila izvrsno 5. mjesto te pokazala sjajno poznavanje engleskoga jezika.

Čestitamo od srca na postignutom uspjehu!