Međunarodni projekti i partnerski odnosi sa školama

Voditelji međunarodnih projekata na školi su: Tina Ivčić. i Mario Stančić

Više o Međunarodnim projektima i partnerskim školama možete pronaći listajući objedinjene vijesti u nastavku ili pratiti izdvojeno kroz Erasmus+, eTwinning, CAS-HAD, YeC, Partnerske škole.

About us

Über uns

Prezentacija škole

Prezentacija Varaždina i Hrvatske

Projects eTwinning TwinSpaces

Plesovi

55. obljetnica

Božićni plesnjak

Mali vrt za održivo sutra! - Drugaši ponovno u školskom vrtu
Autor: Margareta Živković, 26. 9. 2019.

U tjednu iza nas učenici drugih razreda ponovno su bili u školskom vrtu naše škole.

Nakon što su u lipnju sijali i sadili povrće, žitarice i cvijeće, sada su sudjelovali u promatranju dozrelih plodova te njihovom prikupljanju i spremanju sjemenki za proljetnu sjetvu.

Iako je u vrtu bilo plodova u čijim su okusima učenici uživali, njime su zagospodarile tikve koje su učenici opisivali s obzirom na boju, oblik, veličinu, a potom i saznali koje su to vrste tikvi te za što ih koristimo. Osim toga, učenici su promatrali i kukce u vrtu te razgovarali o njihovoj štetnosti ili koristi, ovisno o kukcu. Iz plodova su vadili sjemenke koje su pospremili u papirnate vrećice, zapisali imena sjemenki i to pospremili za sljedeću godinu kada će ih posijati u svom vrtu. Razgovarali su o tome kako su sjemenke njihovo „blago“  i kako od njih mogu dobiti zdravu hranu, ali i o mogućnosti razvoja poduzetništva. Tikve će biti izložene na varaždinskoj Gradskoj tržnici povodom Festivala tikvi.

Kako bi ptice stanarice tijekom zime imale sigurno utočište, učenici su za njih pripremili i kućice za ptice.

Kako je to izgledalo, možete vidjeti u galeriji.