Međunarodni projekti i partnerski odnosi sa školama

Voditelji međunarodnih projekata na školi su: Tina Ivčić. i Mario Stančić

Više o Međunarodnim projektima i partnerskim školama možete pronaći listajući objedinjene vijesti u nastavku ili pratiti izdvojeno kroz Erasmus+, eTwinning, CAS-HAD, YeC, Partnerske škole.

About us

Über uns

Prezentacija škole

Prezentacija Varaždina i Hrvatske

Projects eTwinning TwinSpaces

Plesovi

55. obljetnica

Božićni plesnjak

Nastavljena uspješna suradnja s partnerskom školom iz Poljske
Autor: Mario Stančić, 8. 6. 2018.

Nakon posjeta Poljskoj i sudjelovanja naših učenika na Međunarodnoj olimpijadi iz matematike i fizike na engleskome jeziku (15. – 19. travnja), prijatelji iz Poljske posjetili su Varaždin od 1. do 6. lipnja čime se nastavlja uspješna suradnja.

Ravnatelj Mario Stančić dočekao je goste iz škole Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki u  Wielunu koji su stigli u subotu. Učitelji su spavali u hotelu, a učenici su bili smješteni kod svojih vršnjaka iz Hrvatske čime su imali priliku bolje se upoznati te učiti o različitim kulturama i zemljama vježbajući pritom engleski jezik. Nedjelju su Poljaci iskoristili za istraživanje hrvatskih dragulja pa su tako odlučili posjetiti Plitvička jezera.

Veselo druženje nastavljeno je u ponedjeljak (4.6.) kada je naša škola ugostila poljske učitelje i učenike. Okupljanje je bilo u školskoj knjižnici u kojoj su ravnatelj i naši učitelji srdačno dočekali goste te su im pustili film kojim su predstavili školu i njen rad. Nakon toga učenici su se podijelili po grupama te su imali mogućnost sudjelovati na nastavi iz matematike, biologije, povijesti, geografije i likovne kulture. Bila je to izvrsna prilika da učenici neposredno vide kako izgleda nastava na našoj školi što ih je posebno oduševilo. Komentari su bili izrazito pozitivni, a posebno ih je oduševila mjera u kojoj su sami učenici uključeni u nastavu. Nakon toga gosti su se iskušali u orijentacijskome trčanju, bitnoj aktivnosti naših učenika i učitelja koji postižu zapažene rezultate na natjecanjima. Nakon trčanja, bilo je vrijeme za predah uz kviz koji je posebno pripremljen za grupe poljskih i naših učenika, obuhvaćajući pitanja vezana uz Poljsku i Hrvatsku, ali i uz ostala područja. Za vrijeme pripreme imali smo priliku vidjeti demonstraciju tradicionalnoga poljskoga plesa. Za vrijeme kviza učenicima je bilo zanimljivo i zabavno zajedničkim snagama komentirati i odgovarati, a ništa manje zabavno nije bilo ni grupu koju je činio ravnatelj zajedno s učiteljima. Nakon niza aktivnosti gosti su ručali u prostorijama škole čime su skupili potrebnu energiju za popodnevno razgledavanje grada. Popodne su obišli sve znamenitosti grada koje su oduševile naše goste, posebno muzej Starog grada u kojem su imali stručno vodstvo. Predah od lagane šetnje i istraživanja napravljen je uz kavu i kolače u poznatoj varaždinskoj Grofici Marici, a kasnije i uz večeru u Verglecu. Gosti su za vrijeme boravka imali priliku uživati u brojnim specijalitetima našega kraja od kojih su ih posebno oduševili štrukli.

U utorak je Poljake ugostila Srednja škola Ludbreg, također partnerska škola. Puni dojmova i pozitivnih iskustava, gosti su se u srijedu vratili kućama.

Drago nam je što smo i ove godine imali priliku posjetiti Poljsku, ali i ugostiti naše tadašnje domaćine te nastaviti bogatu razmjenu iskustava i znanja sklapajući nova poznanstva i prijateljstva. Veselimo se i budućim zajedničkim druženjima!

Fotogalerija