Ponovni posjet Wielunu u Poljskoj
Autor: Zdenka Šopar, 11. 6. 2015.

Posljednji tjedan u svibnju 2015. obilježio je prijateljski i stručni posjet učitelja VI. OŠ Varaždin (Mario Stančić ravnatelj, Mihaela Grđan-Vrbnjak učiteljica biologije i kemije, Dario Mijač učitelj informatike, Margareta Živković učiteljica razredne nastave, Petra Lončarić Časar učiteljica razredne nastave, Danijel Lukić učitelj informatike te kolege iz Srednje škole Ludbreg - Vanda Jezernik, prof. Poljskog i Njemačkog jezika i Josip Zdelar, ravnatelj) poljskom gradiću Wielunu.

Učitelji naše škole u pet su dana radnoga posjeta Poljskoj (25. - 30. svibnja 2015.) imali priliku upoznati prednosti poljskog obrazovnoga sustava te razmijeniti iskustva i primjere dobre nastavne prakse.

Uz podršku Upravnoga odjela za društvene djelatnosti Grada Varaždina naši su prosvjetari već drugi put posjetili Wielun, učvrstili uspostavljene veze te proširili suradnju, a očekuje se i njihov uzvratni posjet.

Ljubazni domaćini osmislili su zanimljiv boravak: uvid u nastavu, posjet Upravi wielunskog kotara, posjet tvornici svijeća „KORONA“, koncert “TNNR“ u Muzeju dvorskih interijera u Ożarowu. i razgled Muzeja, razgled Varšave sa stručnim vodičem i predavanje u Centru „Nikola Kopernik“. Varaždinci su imali priliku i posjetiti druge srednje škole, upoznati se s načinom rada te razgovorati o zajedničkom sudjelovanju u sklopu projekta Erasmus+. Iskustvo i doživljaji s putovanja neprocjenjivi su, učitelji su proširili spoznaje o obrazovanju, dobili poticaj za preispitivanje nastavnih metoda te poboljšanje kvalitete rada u VI. osnovnoj školi.

Suradnja i prijateljstvo će se nastaviti – dogovoreni su novi projekti i međusobni posjeti učenika.

Priloženi dokumenti:
Poljskaz.pdf (2.19 MB)