"Mali vrt za održivo sutra" - uključenje u projekt
Autor: Margareta Živković, 6. 6. 2019.

Dana 23. travnja 2019. u Gradskoj vijećnici predstavljen je projekt „Mali vrt za održivo sutra“. Voditeljica projekta gospođa Rusalka Majer iz Udruge Gredica predstavila je ciljeve projekta: edukacija iz područja održivog razvoja s naglaskom na održivom uzgoju hrane, aktivno sudjelovanje učitelja i učenika u organskom uzgoju, vrtlarstvu, rastu i njezi biljaka i proizvodnji hrane. Na predstavljanju projekta su bili predstavnici grada, ali i koordinatorice projekta s II., III, IV. i VI. osnovne škole Varaždin te ravnatelj iz VI. osnovne škole Varaždin, Mario Stančić.

Na samoj VI. osnovnoj školi Varaždin projekt je započeo 21. svibnja 2019. edukacijom nastavnika o temi održivog razvoja. Predavanje je održala edukatorica o biovrtlarenju Silvija Kolar-Fodor iz Udruge Biovrt – u skladu s prirodom. Predavačica je nesebično podijelila svoja znanja i iskustva stečena u dosadašnjem radu čime je potaknula učitelje na primjenu istog.