Natječaj za zasnivanje radnog odnosa: Računovodstveni referent (m/ž) 1 izvršitelj na određeno, nepuno radno vrijeme, 20 sati tjedno
Autor: Mario Stančić, 30. 1. 2020.

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispr, 90/11.,5/12., 16/12., 86/12., 94/13., 136/14.-RUSRH, 152/14., 7/17., 68/18. i 98/19.) članka 8. Pravilnika o radu VI. osnovne škole Varaždin te članaka 6. i 7. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja VI. osnovne škole Varaždin ( u daljnjem tekstu: Pravilnik)  ravnatelj VI. Osnovne škole Varaždin  objavljuje:

za zasnivanje radnog odnosa

Naziv radnog mjesta: RAČUNOVODSTVENI REFERENT (M/Ž)

1 izvršitelj  na određeno, nepuno radno vrijeme, 20 sati  tjedno, do povratka na puno radno vrijeme računovodstvene referentice koja koristi pravo na rad s polovicom radnog vremena umjesto roditeljskog dopusta

Mjesto rada: VI. osnovna škola Varaždin, Dimitrija Demetra 13.

Na natječaj se mogu javiti muške i ženske osobe u skladu sa Zakonom o ravnopravnosti spolova (Narodne novine 82/08. i 69/17.)

Uvjeti: srednja stručna sprema – ekonomski smjer i radno iskustvo na poslovima računovodstva u trajanju od godine dana.

Uz opći uvjet za zasnivanje radnog odnosa, sukladno općim propisima o radu, kandidat mora ispunjavati i posebne uvjete za zasnivanje radnog odnosa.

Posebni uvjeti su poznavanje hrvatskog jezika i latiničnog pisma u mjeri koja omogućava izvođenje odgojno-obrazovnog rada i odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja za obavljanje odgojno-obrazovnog rada prema članku 105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i prema članku 4. Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (Narodne novine broj 6/19).

Radni odnos u školskoj ustanovi ne mogu zasnovati osobe pobrojene u članku 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Uz prijavu na natječaj potrebno je priložiti:

1. životopis
  2. diplomu odnosno dokaz o stečenoj stručnoj spremi
  3. dokaz o državljanstvu
  4. uvjerenje da nije pod istragom i da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ne starije od 30 dana.
  5. elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje.

Navedene isprave odnosno prilozi dostavljaju se u neovjerenoj preslici.

Prije sklapanja ugovora o radu odabrani kandidat dužan je sve navedene priloge odnosno isprave dostaviti u izvorniku ili u preslici ovjerenoj od strane javnog bilježnika sukladno Zakonu o javnom bilježništvu  (Narodne novine broj 78/93., 29/94., 162/98., 16/07., 75/09., 120/16.)

Prijavu je potrebno vlastoručno potpisati.

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 102. stavaka 1.-3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine 121/17.), članka 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92., 57/92., 77/92., 27/93., 58/93., 02/94., 76/94., 108/95., 108/96., 82/01., 103/03 i 148/13) ili članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13., 152/14. i 39/18.) dužan/na je u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu na natječaj pored navedenih isprava odnosno priloga priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 102. stavaka 1.-3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji dužan je uz prijavu na natječaj pored navedenih isprava odnosno priloga priložiti i sve potrebne dokaze iz članka 103. stavka 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji koji su dostupni na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Poveznica

Kandidat koji je pravodobno dostavio potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i ispunjava uvjete natječaja dužan je pristupiti procjeni odnosno testiranju.

Obavijesti o datumu i vremenu procjene odnosno vrednovanja kandidata, kao i sadržaj i način vrednovanja, te pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za vrednovanje biti će objavljene na web stranici škole: www.os-sesta-vz.skole.hr u rubrici  „Administracija“ - „Natječaji“

Kandidat prijavom na natječaj daje privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe provedbe natječajnog postupka sukladno važećim propisima o zaštiti osobnih podataka.

Rok za podnošenje prijave na natječaj je osam dana od dana objave natječaja. Natječaj je objavljen 30.1.2020. i otvoren je do 7.2.2020. godine.

Prijave na natječaj dostavljaju se neposredno ili poštom na adresu: VI. Osnovna škola Varaždin, Dimitrija Demetra 13, 42000 Varaždin s naznakom „za natječaj“.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Kandidat prijavljen na natječaj bit će obaviješten putem web stranice škole: www.os-sesta-vz.skole.hr najkasnije u roku od osam dana od dana sklapanja ugovora o radu s odabranim kandidatom. U slučaju da se na natječaj prijave kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom propisu, svi će kandidati biti obaviješteni i prema članku 24. stavku 3. Pravilnika.